Strona internetowa projektu:
https://www.jck.pl/article/21/partnerzy-z-kultura-ii/
Numer Projektu
0119
Kategoria interwencji
087 Środki w zakresie dostosowania do zmian klimatu oraz ochrona przed zagrożeniami związanymi z klimatem, np. erozją, pożarami, powodziami, burzami, suszami, oraz zarządzanie ryzykiem w tym zakresie, w tym zwiększanie świadomości, ochrona ludności oraz systemy i infrastruktura do celów zarządzania klęskami i katastrofami
Sukcesy projektu
Projekt „Partnerzy z kulturą II“ – jak sama jego nazwa wskazuje – stanowi kontynuację 3-letniego projektu „Partnerzy z kulturą“ zrealizowanego w latach 2017-2019. Nawiązane wówczas relacje pomiędzy dwoma ważnymi ośrodkami kultury, jakimi są Jeleniogórskie Centrum Kultury i Steinhaus e.V. Bautzen w połączeniu z niewątpliwym sukcesem pierwszego projektu zdecydowały o złożeniu przez obie instytucje kolejnego wspólnego wniosku o dofinansowanie działań transgranicznych.
Tym razem jednak ośrodki kultury poszły o krok dalej, postawiły sobie bowiem za cel nie tylko krzewienie kultury po obu stronach granicy, ale również zbudowanie trwałej sieci współpracy w obszarze czterech zadań. Co ważne dwa z nich dotyczyły sensu stricte dziedzin kultury, a pozostałe dwa koncentrowały się wokół animacji i promocji.
Ważne miejsce w projekcie znalazła muzyka, przewidziano bowiem szeroko zakrojoną współpracę środowisk muzycznych poprzez realizację czterech niezwykłych inicjatyw po obu stronach granicy: „Powiew Młodego Jazzu” (konkurs i warsztaty jazzowe dla dzieci i młodzieży), „Muzyka sceniczna”(warsztaty muzyki ilustracyjnej dla młodzieży), „Sesje nagraniowe” (koncerty młodych zespołów muzycznych ) i „Bar Camp” (weekendowe spotkania branży muzycznej). Obok muzyki pojawił się taniec z kolejnymi ciekawymi wydarzeniami (warsztatami, pokazami tanecznymi) adresowanymi do różnych grup odbiorców: „Tango Karkonosze”, „Open Up 1 & 2”,„Intensywny Warsztat 1 & 2” oraz „Prezentacje 1 & 2”.
Chcąc wyjść z ofertą realizowanych w projekcie wydarzeń do jak najszerszego grona odbiorców po obu stronach granicy mocno postawiono na animację kulturalną, organizując spektakularną akcję działań teatralnych i cyrkowych w plenerze osiedli miejskich. Wykorzystano również kulturę do propagowania wartości ekologicznych organizując warsztaty „Tu żyjemy”.
Uzupełnieniem działań projektowych była jakże istotna akcja promocyjna, dzięki której udało się dotrzeć do dużego grona odbiorców po polskiej i niemieckiej stronie granicy.
strona projektu partnera polskiego
strona projektu partnera niemieckiego
Galeria
Materiały informacyjne
-
Myślisz, że komuś się przyda?
-
Chcesz poinformować innych?