Strona internetowa projektu:
https://karr.pl/diginetpolsax/
Numer Projektu
0121
Kategoria interwencji
119 Inwestycje w zdolności instytucjonalne i w sprawność administracji publicznej oraz efektywność usług publicznych na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym w celu przeprowadzenia reform, z uwzględnieniem lepszego stanowienia prawa i dobrego rządzenia
Sukcesy projektu
Realizując ten projekt polsko—niemieccy partnerzy chcieli wzmocnić powiązania gospodarcze na polsko-saksońskim pograniczu i zwiększyć jego konkurencyjność. Projekt objął w Saksonii powiaty Görlitz i Bautzen, w Polsce podregion jeleniogórski i powiat żarski. Był on skierowany do przedsiębiorstw, placówek badawczo-rozwojowych, oraz studentów i obywateli z terenów przygranicznych.
Partnerzy projektu zoptymalizowali transgraniczny, cyfrowy system kojarzenia firm (B2B-Matchmaking-Tool), który umożliwia międzynarodową organizację giełd kooperacyjnych. Wspólnie stworzyli i udostępnili cyfrowy Atlas kompetencji oraz broszury informacyjne w języku polskim, niemieckim, czeskim i angielskim. Oprócz informacji o czynnikach gospodarczych i lokalizacyjnych obszaru wsparcia, Atlas prezentuje już istniejące powiązania gospodarcze z zestawieniami, które prezentują kompetencje regionalne w głównych branżach, takich jak budowa maszyn i urządzeń, branża motoryzacyjna, obróbka tworzyw sztucznych i metalu, IT, automatyzacja i elektronika. Adres Atlasu kompetencji gospodarczych to triborderatlas.eu. Treści na platformie zostały ujęte w formie tekstowej oraz jako prezentacje graficzne i mapy przeglądowe. Atlas kompetencji jest wyposażony w intuicyjną funkcję wyszukiwania i filtrowania, umożliwiającą celowe wyszukiwanie przedsiębiorstw i placówek posiadających określone oferty technologiczne lub doradcze.
Ponadto partnerzy projektu zorganizowali wydarzenia informacyjno-kooperacyjne w tym: 26.i 27. edycję Polsko-Niemiecko-Czeskiego Forum Kooperacji Firm, 9. Wschodniosaksońskie Dni Branży Maszynowej połączone z Forum Innowacji w Bautzen oraz I Żytawską Konferencję Tworzyw Sztucznych i Konstrukcji Lekkich w Zittau . Tematem przewodnim wydarzeń były wyzwania i potencjały wynikające z cyfryzacji, a w szczególności wdrażania „Przemysłu 4.0”. W czterech konferencjach wzięło udział około 500 uczestników z Niemiec, Polski i Czech.
Galeria
Film
Materiały informacyjne
-
pdf 2 stron 0.17 MBpdf 2 stron 0.17 MB
-
pdf 2 stron 1.06 MBpdf 2 stron 1.06 MB
-
pdf 1 stron 0.35 MBpdf 1 stron 0.35 MB
-
pdf 24 stron 0.01 GBpdf 24 stron 0.01 GB
ELEKTRONICZNY ATLAS KOMPETENCJI SAKSOŃSKO-POLSKIEGO POGRANICZA